Male

Sposób na ciekawy weekend

Osobiście nie mam w zwyczaju nudzić się w weekend. Moja praca jest moją pasją, więc nie czuję potrzeby jakoś specjalnie od niej odpoczywać. Jednak jest piątek i moim czytelnikom prawdopodobnie chodzi po głowie, jak można spędzić ten czas. Moją odpowiedzią jest : spędź go tak jak chcesz!

Zbyt banalne? Nie, jeżeli chodzi o Twój wypoczynek. Każdy ma swój określony sposób wypoczywania, do którego jest przyzwyczajony. Przedstawię Ci kilka moich pomysłów jak dobrze wypocząć w wolnym czasie, nawet w domu.

 

  1. Umów się na spotkanie z kimś, kogo dawno nie widziałeś.

Wspólnie wyjdźcie gdzieś i miło spędźcie czas. Relacje w życiu człowieka są jedną z ważniejszych rzeczy. Odświeżanie starych znajomości może być świetną rozrywką.

  1. Telefon do przyjaciela.

Mam nadzieję, że nie kojarzy Ci się to tylko i wyłącznie z popularnym programem telewizyjnym. Na nudę nic nie działa lepiej niż rozmowy z najbliższymi. Jeżeli nie masz ochoty na wychodzenie z domu to telefon będzie dobrą alternatywą. W dzisiejszych czasach tak rzadko dzwonimy bez żadnego powody, tylko po to aby pogadać 🙂 Pomyśl o kimś z kim dawno nie rozmawiałeś i zadzwoń, może to dać dużo radości wam obu.

 

girl reading book and drinking fresh coffee

  1. Stara dobra książka.

W branży rozwoju osobistego ciągle powtarza się: czytaj książki, biznesowe, rozwojowe, psychologiczne, sprzedażowe. Jeżeli faktycznie je czytasz to zastanów się, czy jeżeli przyzwyczaiłeś już swój mózg do tego, że jest to już Twój obowiązek i łączy się z pracą. Czytając podobną tematykę w weekend nadal będziesz czuć, że pracujesz, a nie o to tutaj chodzi. Dla relaksu może dobrym pomysłem będzie poczytanie kolorowych magazynów, beletrystyki czy też dobrych kryminałów.

 

  1. Obejrzenie nowości w kinie

Nie jestem zwolennikiem maratonów filmowych, jednak dobry film może Cię przenieść na kilka godzin do całkiem innego świata. Ja polecam szczególnie filmy, po których włącza się głęboka refleksja na temat tego co nas otacza. Jeżeli nie lubisz filmów możesz wybrać, np. teatr czy koncert.

 

  1. Poucz się nowego języka.

Sam widzę jak ważną umiejętnością jest znajomość różnych języków. Dzisiaj na rynku jest wymaganych jest kilka. Dodatkowo uczenie się języka stymuluje Twoją pamięć. Mózg jest mięśniem jak każdy inny, należy go ćwiczyć regularnie. Za pomocą języków będziesz mieć również większą możliwość nawiązania nowych, ciekawych kontaktów. W weekend możesz sam lub wspólnie z rodziną nauczyć się kilku słów po Chińsku, doskonale się przy tym bawiąc 🙂

 

  1. Poćwicz jogę, wyjdź na rower, basen, rolki,  pobiegaj.

Jeśli sport, to tylko taki, który sprawia przyjemność. Często dbając o swoją duchowość zapominamy o naszym ciele. Jednak żeby żyć w harmonii musisz jednocześnie rozwijać się mentalnie jak i fizycznie.

 

A jeśli nic ci się nie chce nic robić, to się do tego nie zmuszaj. Tylko nie pozwól, by wpędzało cię to w poczucie winy. Czasami trzeba trochę zwolnić, żeby potem móc przyśpieszyć.

 

Owocnego weekendu,
Lechosław Chalecki.

do bloga zmniejszone tlo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *