Centrum Sedna – Kolejne Spotkanie W Poszukiwaniu Inspiracji

Centrum Sedna – kolejne spotkanie w poszukiwaniu inspiracji

Umysł każdego z nas posiada specyficzną cechę – tworzy negatywne scenariusze. Zjawisko to powoduje naturalny opór organizmu przed realizacją właśnie takiego planu. Jednym z narzędzi radzenia sobie z oporem, a co za tym idzie budowaniem pewności siebie, jest akceptacja scenariusza stworzonego przez naszą świadomość – o tym m.in. na kolejnym spotkaniu Centrum Sedna.

Trwają zapisy na kolejne spotkanie z cyklu Centrum Sedna, które odbędzie się w środę 2 kwietnia o godz. 18 w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się na stronie: www.centrumsedna.pl.

Spotkania organizowane w ramach Centrum Sedna cieszą się systematycznie coraz większym zainteresowaniem. W ostatnim wzięło udział 200 słuchaczy, zainteresowanych rozwojem osobistym. Wśród nich są m.in. studenci, przedsiębiorcy, tzw. wolni strzelcy, dziennikarze, specjaliści.

Inspirując się, pomagasz hospicjum

Centrum Sedna to cykl, który trwa dokładnie 9 miesięcy. Pierwsze spotkanie odbyło się jesienią ubiegłego roku. Uczestniczyło w nim 15 osób. Spotkania odbywają się co 21 dni. To, zdaniem Lechosława Chaleckiego, pomysłodawcy przedsięwzięcia, trenera i przedsiębiorcy, czas potrzebny do wytworzenia się określonego nawyku. W ten sposób uczestnicy mają szansę zamienić zdobytą wiedzę właśnie na nawyk i działanie.

Warunkiem udziału w Centrum Sedna jest wsparcie dla Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, prowadzonego przez Fundację Pomóż Im. Drzwi Centrum otwierają się dla tych, którzy wrzucą do fundacyjnej puszki minimum 10 złotych. W ten sposób udało się już zebrać ponad 9 tysięcy złotych. Centrum Sedna jest projektem nonprofitowym.

Po rezygnacji – akceptacja

RAZEM – to autorski program rozwoju osobistego, stworzony przez Lechosława Chaleckiego. Pierwszym tematem, omawianym w trakcie ostatniego spotkania, była rezygnacja z nieużytecznych sposobów myślenia. Lechosław Chalecki przypomina, że tak jak rezygnacja z niepotrzebnych rzeczy w szafie jest potrzebna, aby zrobić miejsce na nowe, tak oczyszczenie umysłu uwalnia energię na generowanie nowych pomysłów i scenariuszy.

– W skrócie – RAZEM to pięć tematów z zakresu rozwoju osobistego, których zrealizowanie pozwala na przejęcie sprawczości nad własnym życiem – wyjaśnia Lechosław Chalecki, twórca Centrum Sedna, a zarazem właściciel Szkoły Inspiracji.

Drugim tematem jest akceptacja przeróżnych zagadnień, z których zrezygnować tak zwyczajnie nie można. Kolejnym są zasoby, których często nie jesteśmy świadomi, a uświadomienie ich jest niezbędne do tego, aby móc je wykorzystać w dążeniu do celów. Czwarty temat to efektywność, czyli „umiejętność robienia rzeczy właściwych we właściwy sposób i we właściwym czasie”. Całość zostanie „zamknięta” problematyką motywacji, a konkretnie strategii motywacyjnych, jakie budujemy w swoich umysłach.

Czytaj na stronie Gazety Wyborczej