4 Przeszkody W Zmianie Nawyków.(4)

Większość ludzi ma duży problem z podejściem do całkowicie nieznanej osoby. Zgadzam się, że wyjście ze swojej strefy komfortu jest nie lada wyczynem, jednak jest to niesamowite doświadczenie. Nigdy nie wiesz kogo możesz spotkać.

jak nawiazac kontak z innymi

Mam dla Ciebie kilka wskazówek jak nawiązać rozmowę z nowo poznaną osobą. Będzie Ci zdecydowanie łatwiej do kogoś podejść stosując się do tych zasad.

1. Zapytaj o coś.

To moim zdaniem bardzo naturalny sposób inicjowania rozmowy. Będąc na jakimś spotkaniu biznesowym czy szkoleniu, zapytaj kogoś gdzie można napić się kawy, jak mu się podoba spotkanie, czy jest tu pierwszy raz, a potem pociągnij rozmowę dalej. Zdarza się, że ludzie nic nie odpowiadają, ale to nie jest nic złego, nie przejmuj się ani trochę. Jeśli jesteś osobą wstydliwą, to zdecydowanie możesz być z siebie dumny.

2. Komentuj własne zachowanie lub otoczenie.

To chyba najczęstszy powód rozpoczynania rozmów z nieznajomymi przez starszych ludzi. Widziałeś kiedyś w autobusie jak starsi komentują jakieś wydarzenie i zaraz ktoś obok nawiązuje rozmowę? Nie chodzi tutaj o to, że masz prowadzić monolog, nie chodzi o to, żebyś wydawał się dziwny. Po prostu  gdy w autobusie jest tłoczno powiedz: „O Boże, ile ludzi!”, Bardzo możliwe, że ktoś obok Ciebie zacznie z Tobą rozmowę na ten temat. Rozmowy o pogodzie mimo, że wydają się sztuczne i nudne są łatwym rozpoczęciem dialogu. Czasami możesz nawet powiedzieć coś co innym wyda się głupie.

3. Szukaj odniesień.

Czasem po prostu nie wiemy, o czym tu gadać. Może i zainicjowaliśmy rozmowę, ale nie chcemy by na tym się zakończyła. Nie znamy się w końcu, więc o czym tu rozmawiać. Chwytaj się wszystkiego. Np. tego co dana osoba ma na sobie.  Ciekawą muszkę? Z jakiego sklepu? Co o nim myślisz? Chwytaj się słów rozmówcy i znajdź do nich odniesienie we własnym życiu. W autobusie ładna dziewczyna próbuje skasować bilet, ale czytnik nie działa. Powiedz jej o tym, że ostatnio cały czas na takie trafiasz, powiedz, że polecasz korzystanie z e-biletu. Wszystko zależy od Ciebie i tego jakie Ty masz odniesienie do sytuacji. Jeśli Ci zależy to lepiej kontynuować rozmowę niż ją zakończyć. Gdy okaże się, że macie podobne zainteresowania, to i tak w końcu traficie na wspólny temat, a jeśli nie, to nic się nie stało.

4. Prowokuj rozmowę.

Czasem można się słowem nie odezwać, a sprowokować rozmowę. Położenie torebki czy teczki na miejscu obok Ciebie spowoduje, że ktoś zapyta, czy można usiąść. Zacznij wtedy rozmowę, nie będzie to wtedy w żaden sposób nachalne.

5. Życz miłego dnia!

Wydawałoby się, że to bardzo błaha sprawa.  W końcu to tylko kilka słów. Jednak magia tych słów jest ogromna. Dzięki nim możesz sprawić, że ktoś będzie miał faktycznie dobry dzień. Przypomnij sobie jak Ty myślisz o osobach, które życzą Ci podobnych rzeczy. Zazwyczaj wspominamy je jako miłe i dobre.

Poznawanie nowych ludzi, może być dla Ciebie rzeczą naturalną. Wystarczy ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć – im więcej poznasz ludzi, tym bardziej naturalnie będziesz się z tym czuć.

Życzę samych dobrych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *