Lechosław Chalecki jest trenerem biznesu, certyfikowanym coachem i supervisorem. Swoją karierę rozpoczął od sprzedaży i dzięki swoim wynikom awansował na stanowisko dyrektora sprzedaży podlaskiego oddziału czołowej instytucji finansowej w Polsce. Wciąż aktywnie sprzedaje swoje produkty i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z handlowcami różnych branż.

Jego pasją jest pomaganie ludziom w stawaniu się lepszą wersją siebie, w czym wykorzystuje wiedzę zdobywaną przez lata na licznych specjalistycznych kursach. Od 10 lat tworzy Szkołę Inspiracji, konsekwentnie budując markę człowieka ciągle doskonalącego swoje kompetencje. Jest uznany za mistrza w wyciąganiu dobrych wniosków i tworzeniu sytuacji edukacyjnych. Wspiera w rozwoju zarówno prywatnym jak i zawodowym. Uczy dyrektorów, kierowników, menedżerów największych polskich firmach i organizacjach jak być lepszym liderem. Stworzył program rozwojowy RAZEM, ułatwiający przejście koniecznych zmian oraz grę edukacyjną Motra, która poprawia komunikację i motywację w zespole.

Jako autor rozpoczął swoją twórczość od niezwykłej książki „Potęga Życia – 6 strategii dobrej zmiany, które uczynią Twoje życie lepszym”. Jest częstym gościem audycji radiowych i eventów organizowanych przez różne organizacje. Na portalach społecznościowych obserwuje go ponad 3000 osób, ponadto prowadzi swój blog, a od niedawna rozpoczął nową przygodę jako vloger.

W związku z Małgosią, jak sam o niej mówi, najcudowniejszą kobietą świata, łączy go pasja do pomocy ludziom. On – jako mentor, wspiera rozwój mentalny, ona – jako pielęgniarka, przyczynia się do poprawy zdrowia pacjentów. Tworząc harmonijny związek, dbają o zdrowie ciała i ducha. Zarażają tę pasją również swoich znajomych. Owocem ich miłości są synowie – Mateusz i Łukasz, którzy aktywnie wspierają Lechosława w jego działaniach.

Osobiście uważa się za niereformowalnego perfekcjonistę – zawsze znajdzie coś do poprawienia. Lubi biegać o wschodzie słońca. Ma nieustanny napływ nowych pomysłów i boleje nad tym, że i dwóch żyć nie starczyłoby na ich realizację. Uwielbia aktywny styl życia, być w ciągłym ruchu i z tego powodu angażuje się w różne inicjatywy. Założył Fundację Gen Sukcesu, gdzie wspiera młodzież w kształtowaniu swojej drogi życiowej, wspomaga działanie Krajowego Towarzystwa Autyzmu, należy do Klubu Rotary, organizacji skupiającej się na pomocy potrzebującym, Towarzystwa Biznesowego i Międzynarodowego Klubu Networkingowego BNI.

Do swoich największych osiągnięć zalicza doprowadzenie oddziału firmy o najniższych wynikach finansowych do pierwszego miejsca w Polsce, założenie własnej firmy mimo wątpliwości otoczenia, umożliwienie uczestniczce szkolenia przełamania 20-letniego strachu przed windą, wyleczenie klientki z klaustrofobii, a przede wszystkim codzienne bycie lepszym. Jego najważniejszym życiowym mottem jest: „Nieważne co Ci się w życiu przydarza, ważna jest Twoja postawa wobec tych zdarzeń” i to dzięki niemu zjednuje sobie ludzi i motywuje ich do osiągania doskonałych efektów bez względu na otaczające warunki.